Подорожі Полтавщиною: чому вони нині в тренді?

Подорожі Полтавщиною: чому вони нині в тренді?

Зміст

Пропри складну ситуацію в нашій країні, охочих подорожувати її регіонами не меншає. Наразі намітилася тенденція збільшення відвідуваності раніше не дуже популярних туристичних місць, що стають об’єктом уваги поціновувачів не лише природних та історичних пам’яток, але й закладів відпочинку з сучасним сервісом.

Пропонована стаття розповість про відповідні цікаві для допитливих мандрівників та претендентів на релаксацію об’єкти, зосереджені в Полтавській області. Написаний цей текст на основі матеріалів новинно-інформаційного порталу https://ukr-day.com/ – відомого ресурсу , що містить багато актуальних даних для любителів туризму.

Музеї класичні й ексклюзивні

У колоритне селище Опішня приїздять заради ознайомлення з найбільшим на території України музеєм-заповідником гончарного мистецтва.  Його називають унікальним культурним комплексом, який знайомить з етнічними традиціями гончарства.

Фонд Опішнянського музею-заповіднику, заснованого в 1986 році, експонує відвідувачам автентичні взірці керамічних виробів, виготовлених місцевими майстрами в епоху сивої давнини та в наш час. У цьому закладі варто побувати кожному, хто цікавиться національною й культурною спадщиною, частиною якої є гончарне ремесло. 

А можливість стати очевидцем традиційного весільного обряду, торкнутися до магії й історії народних традицій надає відвідування музею українського весілля на Полтавщині, що в селі Великі Будища.

Цей незвичайний музейний заклад не лише представляє багату експозицію предметів давнього побуту українців та вишиваних виробів. У ньому демонструється весільне вбрання наших пращурів. Крім того, туристи мають можливість відчути себе гостем на справжньому старовинному весіллі – із розвагами, піснями й танцями та смачним частуванням.

А ще під Полтавою, в селі Абазівка, є єдиний в країні етно-музей пива й самогону. Його колекція включає більш ніж 600 сортів алкогольних напоїв. А під час екскурсії можна почути захоплюючу розповідь гіда про давні традиції самогоноваріння й пивоваріння. Засновником цього атмосферного закладу є відомий український пивовар та ресторатор Василь Кожан.

Локації для незабутнього відпочинку

Відмінним рішенням для сімейного вікенду на вихідні, що подарує чимало радості і драйву дорослим і дітям, є відвідування в селі Супрунівка культового аквапарку РІО, відкритого з 2015 року.

Цей елітний відпочинковий комплекс має пару басейнів, 5 водних гірок-спусків для малюків та 7 для підлітків і дорослих. Крім цих атракціонів, інфраструктура аквапарку включає джакузі й чан, зону для активних спортивних ігор та затишні кафе зі смачною кухнею. Плюси РІО – відмінний сервіс, чарівна природа, безпека та комфорт.

А претенденти на поєднання приємного дозвілля з оздоровленням залюбки відвідують місто-курорт Миргород. Розташовується воно на мальовничому узбережжі річки Хорол. Миргородські санаторії – це заклади, в яких можна пройти курс ефективного бальнеологічного лікування. Місто славиться своїми природними джерелами з потужними цілющими властивостями.

Наприкінці літа тут традиційно відбувається славнозвісний Сорочинський ярмарок. Визначні місця Миргорода – ландшафтний парк Березовий Гай, місцеві музеї краєзнавства, мистецтва кераміки та відомого грузинського поета Гурамішвілі. А ще тут знаходиться кумедна цікава інсталяція «Миргородська калюжа», що є популярною фотозоною.

Шедеври сакральної архітектури й місця паломництва

Осередком духовного життя Полтавщини вважається Мгарський Свято-Преображенський чоловічий монастир.

Виглядає ця святиня з вишуканим, оздобленим ліпниною білосніжним фасадом та зеленими куполами, як справжня перлина культового зодчества. Знаходиться такий храм у передмісті Лубен, поряд із селом Мгар.

Мгарський монастир, історія якого сягає своїм корінням епохи середньовіччя, манить паломників звідусіль. Ця велична споруда зведена у вишуканому стилі українського бароко. Відповідний храмовий комплекс включає й кілька інших церков, у тому числі храм Святого Афанасія та Благовіщенську церкву. Сюди йдуть ті, хто прагне віднайти душевний спокій й умиротворення та насолодитися тишею.

Одним із найкрасивіших храмів Полтавської області є Успенський собор у Миргороді. Побудований він у стилі класицизм, а інтер’єри святині прикрашають розписи, виконані відомим іконописцем Володимиром Ткаченком.

Інші топові локації, які варто відвідати туристам у Полтавські області – це родинна екоферма «Лісовий равлик», славнозвісне й оспіване класиком старовинне поселення Диканька з багатьма історичними й природним пам’ятками. Заслуговує на увагу туристів і містечко Горішні Плавні, в якому спостерігається дивна гармонія історизму та сучасності, прекрасних урбаністичних та природних пейзажів.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *