Кому з ФОП потрібно використовувати РРО у 2025 році

Кому з ФОП потрібно використовувати РРО у 2025 році

Зміст

Реєстрація ФОП – лише перший крок на шляху до побудови стабільного та прибуткового бізнесу. І після оформлення підприємцю потрібно здійснити ще чимало важливих дій, аби організувати діяльність у чіткій відповідності до норм українського законодавства. Однією з вимог до всіх підприємців, які отримують оплату за свої товари чи послуги, є реєстрація РРО чи ПРРО.

Використання касових апаратів в Україні для ФОП запроваджували поступово, розширюючи список категорій підприємців, які мають їх застосовувати, та вводячи все нові й нові правила. Незважаючи на це, наразі все ж в законі є певні виключення та нюанси, завдяки яким ФОП можуть уникнути обов’язку встановлювати реєстратор або ж спростити процес ведення обліку.

Кому з ФОП необхідно реєструвати і використовувати РРО чи ПРРО

Реєстрація РРО для ФОП є обов’язковою для:

  • Всіх ФОП, які вибрали 2, 3, 4 групу оподаткування.
  • Підприємців, що є платниками загальної системи оподаткування.
  • За умови, що такі ФОП здійснюють під час роботи розрахункові операції з використанням готівки чи безготівкових платежів.

Обсяги отриманого доходу, суми платежів, види діяльності за загальним правилом ніякої ролі не грають. Якщо ФОП на загальній системі чи 2-4 групі єдиного податку отримує платежі за продаж продукції або ж надання послуг, реалізацію робіт готівковими коштами чи переказом на картку, він зобов’язаний використовувати касовий апарат (він же РРО).

В яких випадках РРО можна не застосовувати

Дозволено не використовувати під час ведення підприємницької діяльності реєстратор ФОПам 1 групи, незалежно від напрямку діяльності, обсягів доходу та способів проведення платежів. Низка специфічних виключень вказана також в ст. 9 профільного закону про РРО. Там є певні умови для тих, хто працює в сільській місцевості, торгує зі складів оптом, продає продуктові, промислові товари на ринку та ін.

Також можна не проводити через касовий апарат операції ФОПам, які приймають оплату наступним способом:

  1. За реквізитами підприємницького рахунку IBAN переказом з IBAN контрагента.
  2. Через касу банку, банківський термінал самообслуговування або ж напряму між рахунками.
  3. За умови, що всі платежі підприємець проводить вказаними вище способами, взагалі не приймаючи перекази з карток фізосіб чи готівку.

Використання РРО та ПРРО – в чому різниця?

Отже, використовувати реєстратор потрібно більшості підприємців і тому під час організації роботи варто приділити увагу його вибору. Наразі всі ФОПи можуть застосовувати як РРО, так і ПРРО, закон у виборі не обмежує. Чим вони відрізняються?

РРО – це касовий апарат, який фіксує всі здійснені платежі та видає фіскальний чек. А ПРРО – це спеціальна програма, що може бути встановлена на будь-який зручний для підприємця гаджет (навіть смартфон) і виконувати всі функції реєстратора.

ПРРО має низку переваг, завдяки чому з кожним днем стає все більш популярним:

  • Економія – програма коштує дешевше апарата, її не треба обслуговувати, ремонтувати.
  • Простий алгоритм реєстрації – можна все зробити онлайн за кілька хвилин.
  • Формування чеків, звітності в електронному форматі – що важливо для онлайн-торгівлі.
  • Автономна робота навіть за відсутності інтернету – з передачею всіх даних на сервер ДПС після появи мережі.
  • Безстроковий термін експлуатації – водночас в РРО треба слідкувати за терміном.
  • Збереження історії здійснених операцій, високий рівень захисту даних та ін.

ПРРО може стати гарним вибором для тих підприємців, які хочуть зекономити кошти та отримати ефективне рішення для бізнесу. Проте перед купівлею і встановленням ПЗ варто проконсультуватися зі спеціалістами, які допоможуть вибрати якісний продукт, що відповідатиме потребам бізнесу.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *